2 YENİ YARIŞMA

TÜRKİYE

2 YENİ YARIŞMA

YENİ YARIŞMAMIZ    “EVDE KAL KALICI ESER BIRAK TÜRKİYE” !!!

Bilindiği gibi virüs salgını sebebiyle devletimizin salgını kontrol altında tutmak için vermiş olduğu “EVDE KAL” çağrısına biz de işitme engelliler spor ailemiz olarak tam destek vermiştik ve bu süreçte vermeye de devam ediyoruz.

 

“Evde Kal Yarışmasız Kalma” sloganı ile başlatmış olduğumuz video yarışması da şu an itibariyle devam ediyor ve 30 Nisan 2020 tarihine kadar videolarınızı bekliyoruz.

 

İlk başlatmış olduğumuz yarışma devam ederken, işitme engelli ailemize destek veren diğer önemli paydaşlarımızı da (sporcu aileleri, işaret dili tercümanları ) sürece dahil etmek adına yeni bir yarışma ile evde kalmaya devam etme mesajını veriyoruz.

 

Yeni başlayacak olan yarışmamızın sloganı “EVDE KAL KALICI ESER BIRAK TÜRKİYE”.

 

Bu yarışma ile sevgili sporcularımızın aile bireylerini ve ailemizin vazgeçilmez parçası olan işaret dili tercümanlarımızı da sürece olumlu bir şekilde destek vermeye davet ediyoruz.  Yarışmanın içeriğinde; sizlerden MARŞ veya ŞİİR niteliğinde yazılabilecek ve en fazla 4 kıtadan (dörtlük) oluşacak bir yazı kaleme almanızı istiyoruz.  Hatta marş niteliğinde planlanan dörtlükler için beste veya müzik çalışması da yapılabilir. Yazılacak dörtlüklerde “Vatan Sevgisi, Bayrak Sevgisi, Spora Teşvik, İşitme Engellilerin Spor Hayatı” gibi konulardan birisi veya bir kaç tanesi işlenecektir.             

 

Yarışmanın sonunda, federasyonumuza katkı sağlayacak bir çalışmanın da olabilmesi düşüncesi ile jüri tarafından değerlendirildikten sonra 1.(birinci)  olan MARŞ veya ŞİİR niteliğinde yazılmış dörtlük federasyonumuzun (Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunu temsil eden ) resmi marşı olarak kabul edilecek ve bu marşın söz yazarı ve bestekarı da yeni sezon ile birlikte ülkemizde yapılan tüm ulusal ve uluslararası müsabakalara davet edilecek ve camiamıza tanıtılacaktır. Birinci olan kişiye bunu dışında çeşitli hediyeler de verilecektir.       

 

Evde kalınan bu süreçte hem federasyonumuz için hem de sizler için kalıcı eser bırakılması yönünde çalışmalarınızı teşvik etmek ve federasyonumuzu temsil edecek bir marşın oluşabilmesinde en büyük katkıyı siz değerli işitme engelliler spor ailemizin vermesini diliyoruz.  

 

“EVDE KAL KALICI ESER BIRAK TÜRKİYE”

 

Yarışma Kuralları

1-Bu yarışmaya işitme engelli spor federasyonu çatısı altında hizmet veren, çalışma yapan tüm sporcu aileleri, işaret dili tercümanları, sporcular, antrenörler, milli takımlarda görev yapan veya yapmış olan tüm spor elemanları vb. kişiler katılabilecektir.

2-Yazılan dörtlüklerin içeriğinde mutlaka “Vatan Sevgisi - Bayrak Sevgisi - Spora Teşvik Etme - İşitme Engellilerin Spor Hayatı” gibi konulardan biri veya bir kaçı olacaktır.

3-Yazılan şiir veya marş en fazla 4 kıtadan (dörtlük) oluşacaktır. 

4-Yazılan dörtlüklerde kesinlikle hiç bir siyasi içerik, din, dil, ırk ayrımı belirten veya kulüp ve taraftar gruplarını anlatan kelimeler bulunmayacaktır.

5-Yazılar evdekalyarısmasizkalma@gmail.com hesabına gönderilecektir. 

6-Yazılan her şiir veya marşa gönderen kişi tarafından mutlaka bir isim verilecektir. İsim verilmeyen dörtlükler değerlendirme dışı sayılacaktır.

7-Dörtlükler mail olarak gönderilirken aşağıdaki bilgiler mutlaka belirtilecektir.

                Şiir veya Marşın İsmi                                          :

                Gönderen Kişinin Adı Soyadı                            :

                Gönderen Kişinin Görevi                   :

                Gönderen Kişinin İli                                           :

8-Yarışma 30 Nisan Perşembe günü saat 21:00 itibariyle sona erecektir.

9-Yarışma sonuçları federasyon tarafından oluşturulacak 5 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek ve birinci olan şiir veya marş açıklanacaktır.

10-Dereceye giren kişiye ayrıca çeşitli hediyeler verilecektir.

11-Yarışma ile herhangi bir sorusu olan kişiler federasyonumuz sosyal medya hesapları üzerinden veya evdekalyarismasizkalma@gmail.com adresine yazacakları mail ile iletişime geçebileceklerdir.

 

               

 

YENİ YARIŞMAMIZ    “EVDE KAL YETENEKLERİNİ GÖRELİM TÜRKİYE”  !!!

Bilindiği gibi virüs salgını sebebiyle devletimizin salgını kontrol altında tutmak için vermiş olduğu “EVDE KAL” çağrısına biz de işitme engelliler spor ailemiz olarak tam destek vermiştik ve bu süreçte vermeye de devam ediyoruz.

 

“Evde Kal Yarışmasız Kalma”  ve “Evde Kal Kalıcı Eser Bırak” sloganları ile başlatmış olduğumuz video ve şiir yarışmalarımız tüm hızıyla sürüyor ve 30 Nisan 2020 tarihine kadar başvurularınızı bekliyoruz.

 

Bu süreçte her zaman “biz büyük bir aileyiz” diye kendimizi ifade ettiğimiz işitme engelli ailemizde yer alan tüm  paydaşlarımızı (sporcu, antrenör, kulüpler, idareciler, sporcu aileleri, işaret dili tercümanları, milli takım antrenörleri, milli takım spor elemanları (doktor, kondisyoner, masör, psikolog, diyetisyen vb.)) süreci tamamlamak adına yeni bir yarışma ile evde kalmaya devam etme mesajını veriyoruz.

 

Yeni başlayacak olan bir diğer yarışmamızın sloganı ise “EVDE KAL YETENEKLERİNİ GÖRELİM TÜRKİYE”.

 

Bu yarışma ile tüm ailemizin yeteneklerini ortaya çıkararak sürece olumlu bir şekilde destek vermeye davet ediyoruz.  

 

Yarışma, RESİM – EL İŞİ YETENEKLERİ – TAKLİT dallarında olmak üzere 3 ana başlıkta yapılacaktır.

RESİM : Konusu “Spor İçerikli” olmak şartı ile evde yaptığınız renkli veya karakalem resim çalışmaları,

EL İŞİ YETENEKLERİ : Evde yapılabilecek her türlü “Maket” “Dantel, oya, dokuma vb” “Heykel” vb. çalışmaları,

TAKLİT VİDEOLARI: Taklit videoları konusunun içeriğinde şunlar olacak; “Tanınmış kişilerin taklitleri, daha çok spor içerikli ve komik videolar”                 

 

Yarışmanın sonunda her kategoride (Resim – El İşi Yetenekleri – Taklit Videoları) ayrı ayrı olmak üzere ilk 3’e giren kişilere çeşitli ödüller verilecektir.

 

“EVDE KAL YETENEKLERİNİ GÖRELİM TÜRKİYE”

 

Yarışma Kuralları

1-Bu yarışmaya işitme engelli spor federasyonu çatısı altında hizmet veren herkes katılabilecektir.

2-Yetenekler 3 ayrı ana başlıkta değerlendirilecektir. Resim , El İşi Yetenekleri , Taklit Videoları  

3-Resim ve el işi yeteneklerini sergileyen kişiler,  işi yaparken en az 1 dakikalık bir video ve iş bittikten sonra da işin tamamını gösteren bir fotoğraf göndereceklerdir.

4-Resim yeteneklerini sergileyenlerin konusu spor içerikli olacaktır. El işi yeteneklerini sergileyenler de konu zorunluluğu yoktur. Taklit videolarının içeriği ise tanınmış kişiler, spor içerikli ve komik olacaktır.  

5-Taklit yeteneğini sergileyen kişiler ise en fazla 2 dk. olmak şartı ile videolarını göndereceklerdir.       

6-Çekilen videolarda kesinlikle hiç bir siyasi içerik, din, dil, ırk ayrımı belirten veya kulüp ve taraftar gruplarını anlatan içerikler bulunmayacaktır.

7-Yetenek videoları evdekalyarısmasizkalma@gmail.com hesabına gönderilecektir. 

8-Dörtlükler mail olarak gönderilirken aşağıdaki bilgiler mutlaka belirtilecektir.

                Gönderen Kişinin Adı Soyadı                            :

                Gönderen Kişinin Görevi                                   :

                Gönderen Kişinin İli                                           :

                Gönderen Kişinin İletişim Numarası                :

9-Yarışma 30 Nisan Perşembe günü saat 21:00 itibariyle sona erecektir.

10-Yarışma sonuçları federasyon tarafından oluşturulacak 5 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek ve her kategoride ayrı ayrı olmak üzere ilk 3’e giren kişilere çeşitli hediyeler verilecektir.

11-Yarışma ile herhangi bir sorusu olan kişiler federasyonumuz sosyal medya hesapları üzerinden veya evdekalyarismasizkalma@gmail.com adresine yazacakları mail ile iletişime geçebileceklerdir.

 

AİLEMİZE ŞİMDİDEN BAŞARILAR  ;)                 

TOP