ICSD 'DEN BÜYÜK ÖDÜL

RUBENS ALCAIS ÖDÜLÜ

ICSD (Uluslararasi Isitme Engelliler Spor Komitesi) 2017 yilinda Samsun’da yapilan Deafylmpics (Isitme Engelliler Olimpiyatlari) için federasyonumuzu  “RUBENS ALCAIS ÖDÜLÜ” ne layik gördü.
Ruben Alcais : (Fransiz Aktivist)  spor alaninda  Deaflympics’i 1924’de sagir sporcularla tanistirdigi bilinmektedir. Yasami boyunca zihinsel engelli insanlar olarak kabul edildiginden sagirlar için uluslararasi yarismalar yapmaya kararliydi.

Bu ödül: hafizalarda yer alan Uluslararasi Spor Kaynaklarinin en seçkin üyelerine verilen bir ödüldür.


BASKANIMIZDAN AÇIKLAMA

Bu ödül ülkemiz adina Camiamizi ve Federasyonumuzu çok gururlandirmis, bizleri ayrica onu re etmistir. 2017 Yilinda Samsun ‘da yapilan “DEAFLYMPICS” (Isitme Engelliler Spor Olimpiyatlari) ülkemiz adina düzenlenen dünyanin en önemli 3 organizasyonu olup, Alnimizin akiyla bu sinavi geçtigimiz için mutluyuz.


Bu ödülü almamizda emegi geçen; Bu organizasyonun ülkemize yapilmasina vesile olan basta Sn. Cumhurbaskanimiz, Gençlik ve Spor Bakanimiz, Spor Genel Müdürümüz ve yetkilileri, Samsun Valiligi, Samsun Belediye Baskanligina tüm emegi geçenlere sagir camiamizin emegi içinsonsuz tesekkürlerimi bir kez daha dile getiriyorum.


TOP