SELVER ÖDÜLÜNE KAVUŞTU

BÜYÜKLER

SELVER YILIN SPORCUSU

Sporun Devleri ödüllerine kavuştu!

2020 yılının ilk ve tek spor ödül organizasyonu Sporun Devleri Ödül Gecesine Ülke TV ev sahipliği yaptı. Altıncısı düzenlenen Sporun Devleri Ödül Gecesi’nde; jimnastik, kick boks, karate, voleybol, güreş ve yüzme gibi spor dallarında başarı gösteren sporcular ödüllerle taçlandırıldı.

Spor&Spor program moderatörü Ömer Önder ve Harun Şen’in sunumuyla gerçekleşen Sporun Devleri Ödül Gecesi’ne Ülke TV ev sahipliği yaptı.

Altıncısı düzenlenen Sporun Devleri Ödül Gecesi’nde; jimnastik, kick boks, karate, voleybol, güreş ve yüzme gibi spor dallarında başarı gösteren sporcular ödüle layık görüldü.

BAKAN KASAPOĞLU ÖDÜL GECESİNDE KONUŞTU

Kanal 7 ve Ülke TV'ye spora katkılarından dolayı teşekkür eden 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu, ''Uluslararası müsabakalar başlar başlamaz her alanda olan iddiamızı en güçlü başarılarla tüm branşlarda ortaya koyacağız'' ifadelerini kullandı.

ÖDÜL ALAN İSİMLER;

1 – İbrahim Çolak ( YILIN SPORCUSU ) ( Dünya Şampiyonu - Cimnastik Federasyonu )

2 – Emine Arslan ( YILIN SPORCUSU ) ( Dünya Şampiyonu - Kick Boks Federasyonu )

3 – Merve Çoban ( YILIN SPORCUSU ) ( Dünya Şampiyonu - Karate Federasyonu )

4 – YILIN SPOR PROJESİ ( ETNOSPOR )

5 – YILIN SPOR ADAMI ( Muhiddin Gülal - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı)

6 – YILIN ANTRENÖRÜ ( Şenol Güneş - Türk Futbol A Milli Takımı Teknik Direktörü)

7 – YILIN TELEVİZYONU ( TRTSPOR2 )

8 – YILIN SPOR KULÜBÜ ( Voleybol Kadın Milli Takımı )

9 – YILIN SPORA HİZMET EDEN KURUMU ( TEDAŞ )

10 – Talha Ahmet Erdem ( YILIN SPORCUSU ) ( Dünya Şampiyonu - Özel Sporcular Spor Federasyonu )

11 – Rıza Kayaalp ( YILIN SPORCUSU ) ( Dünya Şampiyonu - Güreş Federasyonu )

12 – Taha Akgül ( YILIN SPORCUSU ) ( Olimpiyat Şampiyonu - Güreş Federasyonu)

13 – Emre Sakçı ( ÖZEL ÖDÜL ) ( Avrupa İkincisi - Yüzme Federasyonu )

14 – Zeynep Çelik ( YILIN SPORCUSU ) ( Dünya Şampiyonu - Görme Engelliler Spor Federasyonu )

15 – Rukiye Yıldırım ( YILIN SPORCUSU ) ( Dünya Şampiyonu - Taekwondo Federasyonu )

16 – Meryem İyin ( ÖZEL ÖDÜL ) ( Şampiyon Sporcu - Taekwondo Federasyonu )

17 – Selver Şeker ( YILIN SPORCUSU ) ( Dünya Şampiyonu - İşitme Engelliler Spor Federasyonu )

18 – Yasin Can ( ÖZEL ÖDÜL ) ( İş İnsanı)

19 – Buse Naz Çakıroğlu ( YILIN SPORCUSU ) ( Avrupa Şampiyonu - Boks Federasyonu )

20 – Yağız Kaan Erdoğmuş ( YILIN SPORCUSU ) ( Avrupa Şampiyonu - Satranç Federasyonu )

21 – İlke Özyüksel ( YILIN SPORCUSU ) ( Dünya Şampiyonu - Modern Pentatlon Federasyonu )

22 – 4x400 Atletizm Bayrak Takımı ( ÖZEL ÖDÜL ) ( Atletizm Federasyonu )

23 – Sualtı Hokeyi Erkek Milli Takımı ( ÖZEL ÖDÜL ) ( Dünya Şampiyonu - Sualtı Sporları Federasyonu )

24 – Çift Bayanlar Badminton Milli Takımı ( ONUR ÖDÜLÜ ) ( Badminton Federasyonu )

25 – Yılmaz Göktekin ( ONUR ÖDÜLÜ ) ( Cimnastik Federasyonu Antrenörü )

26 – Habibe Afyonlu ( ONUR ÖDÜLÜ ) ( Dünya Şampiyonu - Judo Federasyonu )

27 – Nisanur Erbil ( ONUR ÖDÜLÜ ) ( Avrupa Şampiyonu – Eskrim Federasyonu)

28 – Tenis Türk Milli Takımı ( ONUR ÖDÜLÜ ) ( Davis Cup Dünya Şampiyonu )

29 – Sıla Kara ( FAİR PLAY ÖDÜLÜ ) ( Kayak Federasyonu )

30 – İbrahim Uysal ( ÖZEL ÖDÜL ) ( Avrupa Şampiyonu – Bedensel Engelliler Spor Federasyonu )

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI

Ödül gecesine, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, Kanal 7 Haber Dairesi Başkanı Mehmet Yazıharman ve Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli'nin yanı sıra, TBMM Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, GSB Spor Hizmeyleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, TASKK Başkanı Ali Düşmez ve Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alparslan Baki Ertekin katıldı.

Haber deyatı için TIKLAYINIZ !...

TOP