YARIŞMA SONUÇLARI BELLİ OLDU

TÜRKİYE

Korona Virüs (Covit-19) Pandemi döneminde “EVDE KAL TÜRKİYEM” Kampanyası dahilinde  federasyonumuzca “EVDE KAL YARIŞMASIZ KALMA” yarışması düzenlenmiş, bu yarışmaya Video çekerek, şiir yazarak ve becerilerini sergiledikleri katılımlar gerçekleştirilmiş olup, oluşturulan jüri tarafından yarışma sonuçları belli olmuştur.

Federasyon Başkanımız Sn. Yakup Ümit KİHTİR Yarışmayı şu cümlelerle değerlendirmiştir.

Bilindiği üzere tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkisi altına alan Covit-19 ülkemizde de etkisini göstermiş ve bu dönemde sağlık bakanlığımızın uyarıları ile tüm sportif faaliyetlerimiz iptal edilmiş idi. Biz de federasyon olarak bu dönemde evde kalan sporcu, antrenör, kulüpler ve dolaylı yoldan etkilenen sporcu velilerimizi federasyon çatısı altında toplamak ve iletişimimizi bozmamak adına hem evde yapılan sportif faaliyetler hemde bir birleriyle  yarış halinde olmaları, müsabaka havası yaratmak için çeşitli yarışmalar düzenledik.

Bütün işitme engelli spor ailemiz bu yarışmalara oldukça fazla ilgi gösterdi ve inanılmaz güzellikte çeşitli videolar gönderdiler.

Açık söylemek gerekirse özellikle EVDE KAL YARIŞMASIZ KALMA videolarına gösterilen bu ilgi bizleri çok memnun etti.

Ancak; birbirinden güzel videoları seçmekte o kadar zorlandık ki, bu yüzden bu sürece katkı ve emek veren tüm sporcu, antrenör ve kulüplerimize yürekten ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 

Hepiniz benim için çok değerlisiniz.

Ama ne yazık ki dereceye girenleri de belirlememiz gerekiyordu bu bağlamda elimizden geldiği kadar titiz ve adil olmaya gayret ettik.

İnşallah önümüzdeki günlerde yeniden müsabaka alanlarında birlikte olmak umuduyla,

Teşekkür ederim.

 

YARIŞMA SONUÇLARI

EVDE KAL YARIŞMASIZ KALMA

1.Basketbol Kadın Milli Takımı

2.Masa Tenisi Milli Takımı

3.Muğla Ortaca Spor Kulübü

 

EVDE KAL KALICI ESER BIRAK TÜRKİYE

1.Nurhan ALBAYRAK – Engelimiz Sesimizdir (Şiir)

2.Yasemin KOCA – Haydi Kaldır Elleri (Şiir)

3.Gurbet YİĞİTER – Duydu Dünya (Şiir)

 

EVDE KAL YETENEKLERİNİ GÖSTER TÜRKİYEM

1.Tutem Banguoğlu

 

AÇIKLAMA : Dereceye giderenlerin ödülleri bayram sonrası kargo ile ulaştırılacaktır.

TOP