• TÜRKİYE İŞİTME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU

MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA MADALYALAR SAHİPLERİNİ BULDU


Federasyonumuzun 2019 yılı yurtiçi faaliyet programında yer alan “Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası” 16-17 Şubat 2019 tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirildi.


Şehit Anıl Gül spor salonunda yapılan şampiyonaya 15 ilden 47 erkek ve 20 kadın olmak üzere toplam 67 sporcu katıldı.

Şampiyonanın ilk gününde yapılan takımlar müsabakasında hem erkeklerde hem de kadınlarda Türkiye Şampiyonu olan Ankara Kemal Yurtbilir İşitme Engelliler Spor Kulübü şampiyonaya damgasını vurdu.  

Erkeklerde ikincilik kupasını Isparta İESK, üçüncülük kupasını ise Gölcük İESK kazandı. Kadınlarda ise Denizli İESK ikinci, Kırıkkale Dündar Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü üçüncü oldu.

Şampiyonada hazır bulunan İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit KİHTİR ve beraberinde bulunan yönetim kurulu üyeleri dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.          

Şampiyonanın ikinci gününde ise ferdi müsabakalar yapıldı. Madalya kazanan sporcular şu şekilde sıralandı.

Erkekler        Kadınlar
1-    Garip OLCAŞ (Yalova Bld.Gsk)     1- Dilem AKYÜZ (Kemal Yurtbilir İESK)
2-    Avni TİMUÇİN (Kemal Yurtbilir İESK)   2- Meltem AKYAZ (Kemal Yurtbilir İESK)
3-    Sefa ACAR (Karadeniz Ereğli İESK)   3- Emine KAHRAMAN (Dündar Özel Sporcular GSK)

 

Eskişehir ilinde düzenlenen Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası boyunca gözlemlenen ve milli takıma girmeye hak kazanan sporcular ile oluşacak İşitme Engelliler Masa Tenisi Milli Takım kadromuz; Mart ayında Bulgaristan’da gerçekleşecek olan Avrupa Şampiyonası’na katılacak. Avrupa Şampiyonası öncesinde milli takımımızı yoğun bir kamp programı bekliyor.

FOTOĞRAFLAR

Ekleyen: Federasyon   Okunma Sayısı: 694