TİESF

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu

Ukraynalı Sporculardan Ülkemize ve Federasyonumuza Teşekkür!

Ukrayna İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nun, ülkelerine dönemeyen Basketbol ve Futbol Takımları ile ilgili Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’na iletmiş olduğu yardım talebi sonrasında Cumhurbaşkanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve AFAD’ın destekleri ile ilgili yaptığımızı icraatları gösteren resmi yazışmalarımızı değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.

Federasyon Başkanımız Sn Kerim Vural, yardım talebine ivedi bir şekilde çözüm bulabilmek adına hemen yetkili makamlarımızla görüşmüştür. Cumhurbaşkanlığımız ve Gençlik Spor Bakanlığımızın sağlamış olduğu imkanlar doğrultusunda Antalya’da bulunan Ukrayna İşitme Engelli Futbol takımının ve Burdur’da bulunan Ukrayna İşitme Engelli Basketbol takımının konaklama ihtiyacı AFAD iş birliğiyle karşılanacak olup takımlar bugün itibariyle Tekirdağ ilimize doğru yola çıkmışlardır.Bu zor günler geçip ülkelerine dönene kadar sportif çalışmaları ve antrenmanları için gereken her şey Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile tarafımızca koordineli olarak yürütülecektir.

Ukrayna’nın yaşadığı bu zor günlerden dolayı oldukça üzgün olduğumuzu belirtir, en yakın zamanda olayların sona erip barışın gerçekleşmesini temenni ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telif Hakları 2021 © Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Tüm Hakları Saklıdır. | TİESF-Yazılım