TİESF

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu

2023/1 ANTRENÖR TEMEL EĞİTİM DÖNEMİ İŞARET DİLİ İLE AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanlığı tarafından 1-2-3-4-5 kademe antrenörlük kurslarının TEMEL EĞİTİM dönemi başlıyor.

Temel Eğitim başvuruları 16-27 Ocak 2023 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru sonrası yazılı sınav ise 30 Nisan 2023 tarihinde yapılacaktır.    

İlk defa antrenörlük belgesi alacak kişilerin aşağıda belirtilen linkten ilgili web sayfasına ulaşarak başvurularını yapması gerekmektedir.

https://sporegitim.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1001/1/255716/2023-1-antrenor-temel-egitim-donemi-basliyor.aspx

Ayrıca başarılı sporcu ve antrenörlerin elde etmiş oldukları başarılara göre başvuru yapabilecekleri antrenör eğitim kademeleri değişkenlik gösterdiği için GSB antrenör eğitim yönetmeliğinin 22.maddesinde bu durum açıkça belirtilmiştir. Başarılı sporcu ve antrenörlerin buna göre başvuru yapmaları uygun olacaktır.

Temel eğitim kursunu bitirip sınavda başarılı olanlar İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından yakın zamanda duyurulacak olan branşlara göre antrenörlük uygulama eğitimine katılmaya hak kazanacaklardır. Uygulama eğitiminde de başarılı olanlar ise antrenörlük belgesi alacaklardır.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından ilk kez açılacak antrenörlük kursları ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için federasyonumuzun aşağıda belirtilen eğitim işleri birimi ile irtibata geçebilirsiniz.

İletişim: (0312 311 08 19)

Görüntülü Arama (0 533 481 99 69 ) 

Mail: bilgi@tiesf.gov.tr 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telif Hakları 2021 © Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Tüm Hakları Saklıdır. | TİESF-Yazılım