TİESF

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu

İşitme Engelliler Güreş 2.Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitim Kursu

14.12.2019 tarih ve 30978 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin 10.maddesi (3) fıkrasında 01.07.2022 tarih ve 31883 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak değişiklik yapılmıştır.

Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin Madde.10 “(3) Herhangi bir kademede antrenörlük belgesine sahip olanlar, talepleri halinde engelli spor dallarından yalnızca birinde, bulundukları kademedeki spor dalına ilişkin temel eğitim ve sınavından muaf olarak doğrudan uygulama eğitimine katılabilir. Bu işlemlerin yürütülmesine ilişkin usul ve esaslar ilgili engelli spor federasyonunun antrenör eğitim talimatı ile belirlenir.”  

Bu kapsamda Türkiye Güreş Federasyonundan alınmış 2. Kademe Güreş Antrenör Belgesine sahip olan kişilerin denklik alabilmeleri için İşitme Engelliler Güreş 2.Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitim Kursu açılması planlanmaktadır.

Bu denklik hakkından faydalanmak isteyen antrenörlerin Gençlik ve Spor Bakanlığı / Spor Bilgi Sisteminde yer alan denklik başvuru sisteminden ‘ENGELLİ SPOR FEDERASYONLARI DENKLİK’ başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Spor Bilgi Sisteminde Denklik Başvuru sürecini tamamlayan adaylar açılması planlanan İşitme Engelliler Güreş 2.Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitim Kursu için başvuru hakkına sahip olacaktır.

Başvuracak adayların ilgili madde uyarınca daha önce herhangi bir engelli spor federasyonundan bu kapsamda denklik işlemi yapmamış olması gerekmektedir.

Engelli Spor Federasyonları Denklik Başvuru Yönlendirme Kılavuzu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telif Hakları 2021 © Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Tüm Hakları Saklıdır. | TİESF-Yazılım